Velice zajímavá a pekná projíždková trasa Prahou a podél Vltavy do Kralup a dál na horu Ríp a pres hrad Okor zpet do Prahy. Jízda byla pojata jako podvecerní projíždka Prahou a nocní jízda za úplnku na horu Ríp a tam privítání prvního letního slunícka. Vyjíždeli jsme z Prahy 6 - Strešovice. Parlérskou ulicí a pres Petrín, u Nebozízku vlevo sjet Helichovou a pres Velkoprevorské námestí k mostu se zámky pres Certovku, podjet pod Karlovým mostem a vpravo po Mánesove moste pres reku Vltava, hne za mostem vlevo a pak již po pravém brehu podél Vltavy po cyklo A2 Vltavská pres Rohanský ostrov do Tróji ke vstupu do ZOO, odkud po setmení ve 23.00 hodin vyjíždíme na nocní jízdu na horu Ríp privítat východ prvního letního slunícka. Z Tróje jedeme po cyklo A2, Vltavská po pravém brehu podél Vltavy do Klecánky, dál po turistické cervené po brehu Vltavy do Reže a kolem lávky k žel. stanici dál po pravém brehu po cervené k prívozu Máslovice-Libcice. POZOR !! úsek pešiny cervené mezi obcí Rež a prívozem je vedený tesne po okraji nábrežní udi (navigací) nad Vltavou. Za prívozem dál po Vltavské a cervené pres Chvateruby až k lávce pro peší a cyklisty v Kralupech nad Vltavou, vlevoi po lávce pres Vltavu a za mostem vpravo a dál po levém brehu Vltavy po C-2, Vltavská a po cervené do obce Nelahozeves kolem žel. stanice Zámek a rovne po silnici pres Hledsebe a po sil.c. 608 do Nová Ves a ta, vpravo pres D 8 a za Jevineves opet najedeme na cervenou a po cervené pres Ctineves až na okraj lesa na úpatí hory Ríp, kde odbocuje cervená vlevo a my jedeme vpravo až k ceste s výjezdem na vrchol, zde vlevo a po ceste vyjedeme na vrchol hory Ríp k rotunde. Na východní Melnické vyhlídce privítáme východ letního slunícka. Zpet jedeme stejnou cestou až do Kralup nad Vltavou a tam u lávky pres Vltavu vpravo proti toku Zákolanského potoku a po cervené pres Otovice, Zákolany, Kovary až k brodu pres Zákolanský potok, kde se melo jet vpravo po cervené pres brod, bohužel bylo príliš mnoho velké vody a brod byl neprujezdný, takže se jelo dál po ceste do Noutonice a tam vpravo do Okore až ke zrícenine hradu Okor, odtud zpet k silnici a rovne kolem parkovište po cervené a C-0078 pres Cicovice do Tuchomerice a po cervené na rozcestí Sv. Juliana a dál po cervené do Horomerice a vpravo do Šáreckého údolí a rovne pres Evropskou zpet do Strešovic.
Very interesting and nice & nbsp; projíždková route & nbsp; Prague and & nbsp; along the & nbsp; Vltava & nbsp; to Kralup & nbsp; and on & nbsp; mountain Rip & nbsp; a & nbsp; pres & nbsp; Castle Okor & nbsp; back & nbsp; to Prague. & Nbsp; & nbsp; Horse & nbsp; the & nbsp; conceived & nbsp; as & nbsp; Early evening ride through the & nbsp; Prague & nbsp; a & nbsp; Night Ride & nbsp; & nbsp; for & nbsp; Full Moons & nbsp; mountain & nbsp; Rip and & nbsp; there & nbsp; welcome & nbsp; first summer & nbsp; sun. & nbsp; & nbsp; We set out from Prague 6 - STREŠOVICE. & Nbsp; Parler Street & nbsp; and pres & nbsp; Petrini, u Nebozízek & nbsp; Left & nbsp; roll off & nbsp; Helichova & nbsp; Grand Priory Square and across the bridge & nbsp; locks & nbsp; pres Certovka pass under the Charles Bridge & nbsp; and right after the Manes Bridges & nbsp; across the river Vltava, alters the bridge on the left & nbsp; & nbsp; and then has the right bank of the Vltava & nbsp; after cycling A2 Vltava & nbsp; pres Rohan Island & nbsp; to Troy & nbsp; to enter the zoo, & nbsp; where & nbsp; After dark at 23.00 hours & nbsp; We leave & nbsp; at night driving on mountain Rip & nbsp; to welcome & nbsp; East & nbsp; first summer sunshine. Going from Troy & nbsp; & nbsp; after cycling A2, Vltava & nbsp; & nbsp; on the right bank of the & nbsp; Vltava & nbsp; & nbsp; to Klecánky, & nbsp; farther & nbsp; the tourist red & nbsp; along the banks of the Vltava & nbsp; Cuts in and around walkways & nbsp; the railway. station & nbsp; continue along the right bank of the & nbsp; the red & nbsp; the ferry Máslovice-Libcice. & nbsp; & nbsp; CAUTION !! & nbsp; stretch & nbsp; hiking trails & nbsp; red between municipalities Mode and ferries & nbsp; & nbsp; is led & nbsp; & nbsp; just after the & nbsp; edge of the & nbsp; Riverfront Udi (navigation) nad Vltavou. & nbsp; & nbsp; For PRÍVOZ & nbsp; down the Vltava and red & nbsp; & nbsp; Chvateruby over to the bridge for pedestrians and cyclists in Kralupy nad Vltavou, & nbsp; vlevoi a footbridge across the river and the bridge to the right & nbsp; and on & nbsp; on the left bank of the & nbsp; The Vltava & nbsp; C-2, Vltava & nbsp; and the red & nbsp; Nelahozeves around the village railway. Lock and equal station & nbsp; Road & nbsp; pres Hledsebe & nbsp; and after sil.c. 608 in Nová Ves and the one right over 8 D & nbsp; and Jevineves & nbsp; again at the red and the red over Ctineves & nbsp; to the edge of the forest at the foot of the & nbsp; Rip mountains, & nbsp; where & nbsp; We turn & nbsp; red left & nbsp; and we're going right to the road & nbsp; s exit on top, & nbsp; left here & nbsp; and along the way & nbsp; ride on top of the mountain Rip & nbsp; & nbsp; & nbsp; to & nbsp; Rotunda. & nbsp; & nbsp; The eastern prospect Melnick & nbsp; & nbsp; welcome & nbsp; East & nbsp; summer sun. & Nbsp; Back & nbsp; going & nbsp; same way to Kralupy nad Vltavou and there at the footbridge & nbsp; Over the Vltava & nbsp; right & nbsp; against & nbsp; stream flow Zákolanský & nbsp; and the red & nbsp; pres Otovice, Zákolany smith & nbsp; to the ford & nbsp; pres Zákolanský stream, where & nbsp; be jet & nbsp; right after the red over the ford, & nbsp; Unfortunately, it was too much & nbsp; high water and ford was impassable, & nbsp; so they went away & nbsp; along the way & nbsp; to Noutonice and right there in Okoro to the ruins of the castle Okor, & nbsp; thence & nbsp; Back to Road & nbsp; A Straight & nbsp; around the parking lot & nbsp; the red and & nbsp; C-0078 & nbsp; pres Cicovice & nbsp; Tuchomerice to a crossroads on the red & nbsp; Sv. Juliana and on & nbsp; the & nbsp; red to the right and Horomerice & nbsp; in the Sarka Valley and equal & nbsp; pres & nbsp; European & nbsp; back & nbsp; to STREŠOVICE.